شرکت مهندسی رایین صنعت در تاریخ ۱۸/۰۷/۱۳۸۴ با هدف طراحی، ساخت، تعمیر و مشاوره در حوزه های فنی و مهندسی تأسیس گردید. این شرکت با بهره گیری از تجربیات خود در عرصه های خدمات و تعمیرات و آشنایی به نیازهای مراکز درمانی موفق به دستیابی به طرحی نو در ساخت دستگاه تورنیکت دیجیتالی میکروبیس و ملزوم اصلی آن یعنی کاف های تورنیکت رایین صنعت گردید. تورنیکتهای دیجیتال رایین صنعت بر پایه میکرو کنترلر در دو طرح با یک پورت خروجی و دو پورت خروجی در چندین مدل طراحی و تولید شده اند.
این دستگاه برای اولین بار در کشور توسط این شرکت تولید گردید و پروانه تولید آن پس از طی مراحل آزمایشگاهی مورد نظر اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو در سال ۱۳۸۸ اخذ گردید. برخی ویژگیهای این محصول آن را در سطح دنیا منحصر بفرد و بینظیر نموده است و همین امر باعث شد تا این محصول در سال ۱۳۹۱ در داخل کشور ثبت اختراع شده و نوع آمبولانسی (Anti Necrosis Tourniquet System) آن در سال ۲۰۱۷ در کشور امریکا به پتنت تبدیل شد.
در راستای هدف افزایش تنوع محصولات، این شرکت در سال ۱۳۹۰محصولی با عنوان اسلایدر (رول) انتقال بیمار را طراحی و ثبت اختراع و تولید نمود. این محصول نیز با توجه به تسهیل انتقال بیمار از روی یک تخت به تخت دیگر، محصولی کاربردی برای پرسنل محترم درمانی و بیماران می باشد.
در ادامه این شرکت موفق به تولید محصولات کاربردی دیگری از جمله اره و دریل اورتوپدی، اره گچبری، تشک مواج، انواع کاف، کاف فشار خون شده است و تولید تعدادی از محصولات کاربردی دیگر از قبیل دستگاه های ماساژور و درمانی را در دستور کار خود قرار داده است.
همکاری با شرکتهای دارای پروانه تولید از وزارت بهداشت در حوزه ساخت تیغه های جراحی نیز از جمله فعالیتهای جانبی شرکت بوده است . در این خصوص نیز امکان ارائه خدمات به مراکز درمانی وجود دارد.
اکنون نیز با گذشت بیش از ۱۵ سال از فعالیت شرکت و تولید این دستگاه، شرکت رایین صنعت توانسته است با حسن شهرت، محصولات متنوعی را به سبد کالاهای تولیدی خود اضافه نماید و توانسته است در بسیاری از بیمارستانها و مراکز درمانی دانشگاهی و مستقل سراسر کشور انواع کالاهای خود را بفروش برساند و چه افتخاری بهتر از شاخص رضایتمندی بالا ۹۳% از محصولات شرکت می تواند برای ما باشد.
در حوزه صادرات نیز شرکت موفق به اخذ پروانه صادراتی محصولات خود و صادر نمودن آنها به کشوهای همسایه شده است. البته این صادراتها به صورت غیر مستقیم و از طریق شرکتهای واسط صورت پذیرفته است و شرکت رایین صنعت آمادگی همکاری صادراتی با بازرگانان و تجار محترم در خصوص ارسال فرامرزی محصولات خود را داشته و از این امر استقبال خواهد نمود. در این راستا نیز سازوکارهای استاندارد و مورد نیاز را نیز فراهم نموده و زیرساختهای مورد نیاز را نیز تشکیل داده است.

مثلا در راستای تأمین زیر ساختهای مورد نیاز جهت صادرات این محصول نیز این شرکت اقدام به اخذ استاندارد ISO13485 نموده است و استانداردهای تخصصی IEC60601-1 که در زمره استانداردهای پیوست مورد نیزا CE نیز میباشد اخذ نموده است.
کادر فنی شرکت:
شرکت مهندسی رایین صنعت با بهره گیری از پرسنل مجرب در حوزه های پرستاری و بالینی، مهندسی پزشکی، مهندسی برق، مهندسی مکانیک توانسته است هم در مشاوره و هم در ارائه خدمات تا حد توان مطابق با خواسته مشتریان خود گام بردارد.
افتخارات:
ثبت اختراع دستگاه تورنیکت دیجیتال در سال ۱۳۹۱ به شماره ۰۳۵۴۶۶ الف/۸۹
ثبت اختراع اسلایدر انتقال بیمار در سال ۱۳۹۱ به شماره ۰۲۲۲۱۳ الف/۸۹
ثبت پتنت امریکا برای محصول تورنیکت دیجیتال ضد مرگ بافت در سال ۲۰۱۷ با کاربرد برای آمبولانس و شرایط جنگی با شماره (US 9.877.733 B)

فهرست